KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 17526536

nr 1752 6536

Maria Röhl

(1801-1875)

Blyerts, Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 1839, Grosshandlare Bohnstedt, mässingsram, 20x15 cm, yttermått inklusive ram: 27x23

Kondition: saknar glas

Maria Röhl, bildkonstnär född 1801, död 1875.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 12 januari 2026
kl 18:57:46

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 800 kr
  Göteborg Begär offert för hemleverans
  Helsingfors 800 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Maria Röhl

Läs mer om Maria Röhl